najpiekniejsze-bukiety-slubne-propozycje-pracowni-florystycznej-weddingstory

Najpiękniejsze Bukiety Ślubne – propozycje Pracowni Florystycznej Weddingstory

Bukiet ślubny, czy wiązanka ślubna to bez wątpienia najbardziej dopieszczony i najważniejszy bukiet życiu każdej kobiety która przechodzi przez etap finalizowana swej miłóści.. Kwiaty na ślubie a w szczególności wiązanka ślubna towarzyszą nam od zawsze i są wpisane w stylistykę ślubną więc nie sposób pominąć tak ważnego elementu stylizacji, a że każdy sezon przynosi nam nowe kolory, trendy i pomysły na bukiet ślubny to na 2019 rok przedstawiamy kilka propozycji z naszej autorskiej kolekcji. 

Najpiękniejsze Bukiety Ślubne na 2019 - propozycje Pracowni Florystycznej WeddingStory Maja Mituła

Pamiętajmy również że bukiet jest wpisany oraz towarzyszy nam w najważniejszych momentach przy ceremonii ślubnej, wpisany w całą stylistykę oraz kreację ślubną więc trzeba dokładnie i z rozwagą przemyśleć jak ma wyglądać ta ważniejsza wiązanka czy bukiet w życiu. Czyli z jakich kwiatków będzie bukiet dlatego trzeba odpowiednio dobrać do siebie kwiaty, czy w czasie naszego ślubu wybrane przez nas kwiaty będą ogólnie dostępne, oraz model i kolor bukietu. Czy ma być mieszany, układany w ręku czy i w jednym kolorze. Oraz najważniejsza sprawa trzeba wybierać kwiaty trwałe, które wytrzymają ślub w kościele. Nie chciałybyśmy aby nasza wymarzona wiązanka wyglądała koszmarnie przez kwiaty słabej jakości.

Oryginalne bukiety ślubne

Jeśli mamy wolną rekę od Panny Młodej to super można zaszaleć i stworzyć coś ciekawego z uwzględnieniem oczywiście wszystkich wytycznych młodej czyli kolor, poglądowy kształt i materiał. Oczywiście inspiracją dla pań jest Internet, a to dobrze bo wiedzą czego chcą i mają określone struktury.

Bukiety ślubne z sukulentami

Trend, który również nie dawno się pojawił , ale bardzo  się spodobał Pannom Młodym. Na początku jako dodatek  do klasycznych bukietów, a teraz coraz bardziej eksponowany. Staje się nieraz tematem głównym wesela. Idealny do bukietów w stylu grennary. Sukulenty kochamy za ich fantazyjny kształt. odcienie i ta miniaturowość. Połączony z kwiatami od razu rzuca się w oczy i stanowi ta perełkę.

Bukiety kolorowe

Ten typ bukietów jest bardzo charakterystyczny dla stylu sielskiego. Połączenie różnych drobnych kwiatów i dozwolona jest pełna paleta barw. Kwiaty: róża gałązkowa, goździk drobny. rumianki, lewkonia, ostróżka, zboża, osty, malwy, santini mini. Wykończenie bukietu często stanowi sznurek lniany, wstążki z materiałów naturalnych jak juta, len.

Bukiety rustykalne

Ten typu bukietów w ostatnich latach stał się mega popularny i ostatnio najczęściej wybierany. Charakteryzuje się dużą ilością zieleni, głównie różnymi odmianami listków eukaliptusa. Bukiet w kształcie nieregularnym, ja osobiście używam takiego określenia chaos kontrolowany. Niby tak dużo gałązek połączonych ale patrząc na całość wszystko idealnie pasuje do siebie. Kwiaty najczęsciej uzywane róża gałązkowa, róża angielska, eustoma, tawuła, gipsówka. Wykończenia -wstążki materiałowe, jedwabne, bez kolorowych aplikacji, czy wzorów, lejące zwiewne. Nie możemy zapomnieć o koronkach bawełnianych.

Bukiety w stylu Biedermaier

Styl ten określa z góry narzuconą formułę bukietu a dokładnie charakterystyczną cechą tego stylu jest ułożenie kwiatów w formie kuli, półkuli do tego typu bukietów nadają się kwiaty bardziej delikatne ale nie jest to oczywiście reguła. W tej formule fajnie układa się bukiet z róży, eustomy, goździka. Do wykończenia takiego bukietu najczęściej używamy wstążek satynowych, gładkich. Pojawiają się rożnego rodzaju ozdoby sztuczne np. perełki, kryształki, broszki.

Zobacz również: Bukiet ślubny z frezji

Jak widać wiele czynników składa się na wybór kwiatów do ślubu. Modne są teraz układane w ręku, mieszane z polnych kwiatów, średniej wielkości z dużą ilością zieleni. Bukiety swoją stylistyką w 2019 roku różnią się elementami przewodnimi jaki wybieramy na ślub czyli struktura bukietu i forma znacznie się nie różni. Kluczowym elementem są dodatki i kolor bukietu. Chyba że bukiet ma być poetycki nasiąknięty egzotyką to wtedy możemy poszaleć i otworzyć wodze fantazji.

Sezon zbliża się szybkimi krokami dlatego drogie Panny Młode czas na inspiracje oraz dobór odpowiednich kwiatów do bukietu a może i wianka ślubnego lub kwiatów we włosach. Wybór należy do Was a my postaramy się zainspirować Was swoimi pomysłami oraz kolorystyką i łączeniem poszczególnych dodatków. 

Udostępnij

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *